مجله کیان سایت

نشریه دیجیتال کیان سایت برای افزایش آگاهی شما

نیک هندل چیست

نیک هندل چیست؟

داود مرادیان | شروع به کار | 6 مهر 1397 | زمان مطالعه : 5 دقیقه | بازدید : 364

نیک هندل (Nic Handle) مختص دامنه های ir است و برای دامنه های بین المللی استفاده نمی گردد. هر شخصی برای اینکه یک دامنه ir به نام خودش داشته باشد باید در سایت www.nic.ir  ثبت نام نماید. پس از ثبت نام به هر شخص یک شناسه که اصطلاحا به آن نیک هندل گفته می شود اختصاص داده می شود.

نیک هندل (Nic Handle) مختص دامنه های ir است و برای دامنه های بین المللی استفاده نمی گردد. هر شخصی برای اینکه یک دامنه ir به نام خودش داشته باشد باید در سایت www.nic.ir  ثبت نام نماید.

 پس از ثبت نام به هر شخص یک شناسه که اصطلاحا به آن نیک هندل گفته می شود اختصاص داده می شود.

کاربرد نیک هندل زمانی است که بخواهید دامنه ای با پسوند ir را در فیری وب ثبت نمایید و در مراحل سفارش از شما نیک هندل خواسته می شود که شما باید نیک هندل خودتان که از سایت nic.ir گرفتید را وارد نمایید.

همچنین  باید در سایت nic.ir در قسمت تنظیمات شناسه گزینه های صاحب امتیاز و رابط اداری را روی "خودم و نمایندگان" تنظیم نمایید تا به فیری وب دسترسی ثبت دامنه با نیک هندل شما را بدهید.

 

شناسه ایرنیک خواسته شده هنگام ثبت دامنه ملی در فیری وب  برای این است که دامنه شما با مالکیت 100 درصد شما ثبت و در پنل ایرنیک شما قرار بگیرد به این صورت که تنها شما اجازه مدیریت (انتقال, تمدید و …) این دامنه را داشته باشید.
توسط لینک زیر می توانید به راحتی در سایت پایگاه فیزیک نظری نسبت به نوع هویتی که دارید (شرکتی, حقیقی, دولتی و…) ثبت نام نمایید.

https://www.nic.ir/Create_New_Handle