مجله کیان سایت

نشریه دیجیتال کیان سایت برای افزایش آگاهی شما

ابزار آنلاین تغییر سایز تصاویر

بهترین ابزار آنلاین تغییر سایز تصاویر بدون افت کیفیت

داود مرادیان | آموزش های کاربردی | 29 بهمن 1397 | زمان مطالعه : 10 دقیقه | بازدید : 2085

در این آموزش قصد دارم یکی از بهترین ابزارهای آنلاین برای تغییر سایز عکس را به شما معرفی کنم و نحوه کار با آن را بیان کنم. شما می توانید برای تغییر سایز تصاویر بدون نیاز به نصب نرم افزار های ویرایشگر تصاویر مانند فتوشاپ و بدون نیاز به داشتن مهارت کار با اینگونه نرم افزار ها به راحتی از ابزارهای آنلاین استفاده نمایید. ابزارهای آنلاین زیادی برای اینکار وجود دارند که در این مطلب نحوه کار با یکی از بهترین و راحت ترین و کاربردی ترین این ابزارها یعنی سایت https://resizeimage.net را  آموزش می دهم.

با ورود به وب سایت https://resizeimage.net ، در صفحه نخست در ابتدای صفحه همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید دکمه "Upload An Image" کلیک نمایید سپس از نجره باز شده تصویر مورد نظر خود را برای تغییر سایز انتخاب نمایید و روی دکمه "open" کلیک نمایید بسته به سرعت اینترنت شما و همچنین حجم عکس انتخاب شده زمانی را باید صبر نمایید تا تصویر آپلود شود، پس آپلود موفق تصویر در سایت به نمایش در خواهد آمد.

تغییر-سایز-تصاویر

 

مرحله دوم برش تصویر می باشد اگر تصویر قسمت های خالی دارد که می خواهید حذف شود و یا تصویر باید به اندازه خاصی که مورد نظر شماست در بیاید از این قسمت می توانید استفاده نمایید. برای این منظور کافیست مقادیر مورد نظر خود را برای عرض و ارتفاع تصویر در فیلدهای W و H وارد نمایید  با این کار کادری روی تصویر نمایش داده خواهد شد که با استفاده از دستگیره های مربع شکل روی اضلاع کادر برش را با درگ کردن موس (پایین نگه داشتن کلید چپ موس و حرکت دادن آن) تغییر اندازه دهید و همچنین می توانید با درگ کردن خود کادر توسط موس موقعیت مکانی آن را تغییر دهید و روی موقعیت مناسب خودتان قرار دهید و همچنین برای تنظیم دقیق تر آن می توانید از فیلد های X و Y استفاده نمایید، پس از اتمام این مرحله روی دکمه "Crop" کلیک نمایید تا عملیات برش انجام شود.

تغییر-سایز-تصاویر

در صورتی که به هر دلیل پشیمان شدید کافیست روی دکمه "Undo" کلیک نمایید تا به راحتی عملیات برش تصویر لغو شود.

در مرحله سوم می توانید با انتخاب گزینه های موجود تصویر خود را بچرخانید که گزینه ها به ترتیب از چپ به راست : بدون چرخش ، چرخش 90 درجه ای در جهت حرکت عقربه های ساعت، چرخش 180 درجه ای، چرخش 90 درجه ای در جهت خلاف حرکت عقربه های ساعت می باشد.

تغییر-سایز-تصاویر

حتما بخوانید: کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت به صورت آنلاین

مرحله چهارم برای تغییر سایز تصویر می باشد، با توجه به اینکه ما در مرحله 2 سایز نهایی که مد نظرمان بود را اعمال کردیم دیگر به این قسمت احتیاجی نداریم.

تغییر-سایز-تصاویر

 

مرحله پنجم برای حذف پس زمینه عکس و به اصطلاح ترنسپرنت کردن آن است که در تست هایی که من انجام دادم به درستی عمل نکرد و بهتره برای این کار از فتوشاپ استفاده شود.

تغییر-سایز-تصاویر

 

مرحله ششم برای انتخاب فرمت خروجی تصویر می باشد. در صورتی که تصویر شما دارای پس زمینه ترنسپرنت می باشد برای حفظ این حالت باید فرمت تصویر نهایی را روی PNG و یا GIF قرار دهید و در کل پیشنهاد من برای تصاویری که در وب قرار است انتشار داده شود فرمت PNG می باشد.

تغییر-سایز-تصاویر

 

مرحله هفتم گزینه "Lossy compression" انتخاب نمایید و روی دکمه "Resize Image" کلیک نمایید. پس از چند لحظه کادر آبی رنگی در زیر دکمه ایجاد می شود که با کلیک روی گزینه "Download Image" می توانید تصویر نهایی خود را دانلود نمایید.

بسیار خوب تا الان شما توانستید تصویر خود را به سایز مورد نظر خود درآورید در صورتیکه تصویر مورد نظر خود را برای انتشار در وب سایت آماده کرده اید می توانید آن را کم حجم نمایید برای اینکار می توانید آموزش کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت به صورت آنلاین را مطالعه نمایید.

تغییر-سایز-تصاویر

امیدوارم که از  این آموزش لذت برده باشید و بتوانید از آن در کارهای خودتان استفاده نمایید.