مجله کیان سایت

نشریه دیجیتال کیان سایت برای افزایش آگاهی شما

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت به صورت آنلاین

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت به صورت آنلاین

داود مرادیان | آموزش های کاربردی | 5 اسفند 1397 | زمان مطالعه : 5 دقیقه | بازدید : 933

زمانی که قصد استفاده از تصاویر در وب سایت ها را داربم اهمیت کاهش حجم بیشتر به چشم می آید، هرچقدر هم که سرعت اینترنت افزایش پیدا کند باز هم کم حجم بودن صفحات وب سایت هم از دید کاربران و هم موتورهای جستجو پنهان نخواهد ماند. بنابراین تا آنجا که می توان باید حجم تصاویر را کاهش داد.

در این مطلب یک ابزار آنلاین بسیار خوب و کارآمد در زمینه کاهش حجم تصاویر را به شما معرفی می کنم و نحوه کارکرد با آن را آموزش می دهم.

برای این کار به وب سایت https://compressor.io مراجعه می کنیم، در صفحه نخست سایت روی دکمه "! TRY IT" کلیک می کنیم.


پس از آن صفحه زیر نمایان می شود که دو راه برای انتخاب فایل تصویر مورد نظرتان به شما پیشنهاد می کند یکی درگ و دراپ کردن فایل درون پنجره مرورگر در کادر وسط سایت می باشد و راه دیگر فشردن دکمه "SELECT FILE" و آدرس دهی و انتخاب فایل از این طریق می باشد.

 

پس از انتخاب فایل تصویر بلافاصله آپلود و کم حجم می شود و نتیجه کار به صورت زیر به نمایش درخواهد آمد.

 

در تصویر بالا با حرکت دادن موس روی تصویر، در سمت راست، تصویر کم حجم شده دیده می شود که می توانید آن را با تصویر اصلی که در سمت چپ خط می باشد مقایسه نمایید تا متوجه شوید که هیچگونه افت کیفیتی در تصویر ایجاد نشده است. همچنین در زیر تصویر نوار قرمز رنگ میزان کاهش حجم تصویر را بر حسب درصد بیان می کند که در مثال انجام شده 73 درصد کاهش حجم بدون افت کیفیت را شاهد هستیم و در سمت چپ همین نوار حجم قبل و بعد از عملیات کاهش حجم را نشان می دهد.

در پایین همین صفحه 3 دکمه وجود دارد که با زدن دکمه "DOWNLOAD YOUR FILE" می توانید فایل تصویرکم حجم شده ی خود را دانلود نمایید. و دو دکمه دیگر برای ذخیره در فضاهای ذخیره سازی ابری رایگان "گوگل درایو" و "دراپ باکس" می باشد، در صورتیکه در این فضاهای ابری اکانت دارید و می خواهید تصاویر خود را در آنجا ذخیره کنید ،روی دکمه مورد نظر کلیک نمایید تا به صورت مستقیم فایل نهایی روی اکانت شما ذخیره شود.

پس از ذخیره سازی فایل می توانید برای کم حجم کردن تصویر جدید روی دکمه "Compress another picture" کلیک نمایید تا به صفحه انتخاب فایل برگردید تا تصویر جدید خود را انتخاب و کم حجم نمایید.

از اینکه این مطلب را مطالعه کردید ممنونم، امیدوارم با مطالعه این آموزش بتوانید از این ابزار آنلاین برای کم حجم نمودن تصاویر خود استفاده نمایید.