مجله کیان سایت


شروع به کار

آموزش های لازم برای ورود به کسب و کار آنلاین را در این بخش برای شما آماده کرده ایم تا راه را برای ورود شما به اینترنت ساده کنیم و در رشد و توسعه کسب و کار آنلاین شما همواره در کنارتان باشیم.

شروع به کار 7 اسفند 1397

راهنمای جامع انتخاب دامنه سایت

برای انتخاب یک دامنه مناسب برای وب سایت خود باید نام دامنه را ابتدا از نظر "ساختار املایی و نوشتاری" و سپس از نظر "ساختار محتوایی و مفهومی" مورد بررسی قرار دهید.

زمان مطالعه : 15 دقیقه

آموزش ساخت نیک هندل

در ابتدا آدرس nic.ir را در مرورگر خود وارد کرده تا وب سایت ایرنیک باز شود.سپس از سمت چپ بالای صفحه ، بر روی مشخصه‌های شناسه و سپس ساختن شناسه کاربری کلیک کنید.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

نیک هندل چیست؟

نیک هندل (Nic Handle) مختص دامنه های ir است و برای دامنه های بین المللی استفاده نمی گردد. هر شخصی برای اینکه یک دامنه ir به نام خودش داشته باشد باید در سایت www.nic.ir  ثبت نام نماید. پس از ثبت نام به هر شخص یک شناسه که اصطلاحا به آن نیک هندل گفته می شود اختصاص داده می شود.

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هاست چیست؟

فضا و اطلاعات سایت شما باید بر روی یكی از كامپیوترهای میزبان که 24 ساعت متصل به اینترنت است قرار گیرد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند.

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دامنه چیست؟

دامنه (Domain) که در فارسی با تلفظ دامین و یا دُمِین بکار برده می‌شود. دامنه در حقیقت آدرس هر سایت در اینترنت می باشد که این آدرس منحصر به فرد می باشد. 
شما هم باید برای فیری وب خود یک آدرس منحصر به فرد داشته باشید تا مشتریان شما بتوانند با وارد کردن دامنه شما در مرورگر به وب سایت شما دسترسی داشته باشند.

زمان مطالعه : 5 دقیقه